Sprawozdanie z wycieczki do Szczecina 11.10.2010
      Pod szkołą na zbiórkę zebraliśmy się o godzinie 7.30. O godzinie 7.40 znajdowaliśmy się w autokarze. Po przeliczeniu ilości pasażerów ruszyliśmy w trasę.
Jechaliśmy 1h 30min. Po dotarciu do Szczecina udaliśmy się do „Eureki” – miejsca, w którym jest wiele wynalazków, którymi wszyscy byli zachwyceni. Zdecydowanie najbardziej podobało się wszystkim pomieszczenie ultrafioletowe. Po wielu eksperymentach i kupowaniu pamiątek udaliśmy się do Akademii Morskiej. Poznaliśmy tam miłego pana kapitana, który pokazał nam rozgwieżdżone niebo i gwiazdozbiory. Następnie odbyła się symulacja pływania statkiem po wodach nieznanych. Udaliśmy się również do Senatu znajdującego się w Akademii. Następnie poszliśmy do parku i zjedliśmy śniadanie.

 

Po nim ruszyliśmy do Zamku Książąt Pomorskich, gdzie oglądaliśmy kopie chorągwi z bitwy pod Grunwaldem. Wracając do Gorzowa zajechaliśmy do McDonalda, a po skonsumowaniu zestawów „ Happy meal ”, udaliśmy się w drogę powrotną. Śpiewając piosenki Karaoke, miło spędziliśmy drogę powrotną. O godzinie 19.00 byliśmy na miejscu.
Była to wyjątkowo udana wycieczka. Mam nadzieję, że jeszcze takie wyjazdy umilą nam szkolne życie.

                                                                                                         

  Paulina Pawlukiewicz kl. 6a